Kelionė su kuprine – praktinis patarimas keliaujantiems

Šį straipsnį parašiau lygiai prieš metus laiko. 🙂 Straipsnio idėja gimė dieną, kai prasidėjo mano kelionė į Kubą. Prieš vykstant į oro uostą, dar darbavausi, tad į biurą atvykau su kuprine. Ir tai iškart tapo sensacija. Kaipgi 17 dienų kelionė ir tik maža kuprinė?

Todėl grįžusi iš kelionės, iškart parašiau šį straipsnį apie keliavimą tik su kuprine. Gaila, bet pasaulis apsivertė aukštyn kojomis ir straipsnio taip ir nepublikavau, nes… Kelionės baigėsi. 🙂 Taigi “marinavau” šį straipsnį metus laiko! Ir pagaliau kelionėms pamažu grįžtant į mūsų gyvenimus, kuomet pati vėl kraunuosi kuprinę į kelionę, galiu pasidalinti šiuo straipsniu. Su džiaugsmu juo dalinuosi!


Kai tik pradėjau intensyviai keliauti, supratau viena – kuo mažiau daiktų, tuo geriau. Tiesa supratimas atėjo neiškart: teko ir man į Turkiją skristi su įskaičiuotu bagažu ir vėliau sėkmingai pusę lagamine esančių nė karto nedėvėtų drabužių sukrauti atgal į lentynas. Arba keliauti su tokio dydžio lagaminu, kuris net netilpo į automobilio bagažinę, tad teko jį priglausti ant galinės automobilio sėdynės. Arba išmesti bene 4 kg lagamino turinio tiesiog į šiukšlių dėžę oro uoste, nenorint mokėti nežmoniškų pinigų už viršsvorį… Visgi džiaugiuosi, kad taip sakant atėjau į protą: su laiku supratau, kad mano keliavimo būdas reikalauja būtent mažos kuprinės, o vertybės, kurias propaguoju ir eskaluoju (apie masinį vartojimą ir socialinę atsakomybę), čia irgi labai dera.

Vėliau ne kartą girdėjau nuostabų ypač iš moteriškos lyties atstovių, kaipgi man pavyksta keliauti su tiek mažai daiktų. Niekad į klausimus per daug rimtai nežiūrėjau ir tik nuleisdavau juokais, kuomet kolegos ir draugai išpūtę akis žiūrėjo kaip pusei metų į Prancūziją krausčiausi su nedideliu 15 kg lagaminu ar skridau į Kubą su kuprine. Kaip ir pastaruoju atveju kolegės taip ir nepatikėjo, jog viską sutalpinau į rankinio bagažo dydžio kuprinę, kol nepasirodžiau biure (mat skridau tiesiai po darbų). Po dešimties minučių diskusijos, ar tikrai VISUS būtiniausius daiktus sutalpinau ŠITOJ kuprinėj, vienos iš kolegių paskatinta nusprendžiau į temą pažiūrėti rimtai ir pasidalinti mažu straipsniu kaip man taip pavyksta.

Geriausias būdas žinoma dalintis realiais pavyzdžiais, tad štai vos prieš kelias dienas grįžau iš 17 dienų kelionės, aplankant Majamį, Kubą, Meksiką. Į kelionę vykau su talpia juoda kuprine, kurios išmatavimai atitinka standartinius rankinio bagažo išmatavimus: 23 x 36 x 56 cm. Bei papildoma maža kuprinyte, kurios iš pradžių net neplanavau imti, bet apie viską iš eilės. Išdėlioju kuprinės turinį ir dalinuosi su Jumis:

  1. Kepurė – būtina skrendant į šiltus kraštus.
  2. Pasas, kelionės dokumentai (bilietai, draudimas) ir tušinukas (labai praverčia keliaujant į tokias šalis kaip Kuba, kur jaučiamas deficitas netgi tušinukų, o oro uostuose tenka pildyti dokumentus).
  3. Akiniai nuo saulės (patys paprasčiausi, kad nebūtų gaila, jei pamesčiau ar sudaužyčiau).
  4. Delno dydžio knygelės-gidai, ispanų kalbos žodynas.
  5. Adapteris, du power bankai ir ausinės.
  6. Piniginė su iškeistais grynais ir tik su svarbiausia banko kortele.
  7. Maudymosi kostiumėlis. Nepykit tikrai nesuprantu, kam reikia daugiau nei vieno maudymosi kostiumėlio. Juk, jei prireiktų, visada gali nusipirkti antrą, o kelionėse, kur nuolatos 25+ šilumos, maudymosi kostiumėlis pilnai išdžiūna per 10 min.
  8. Kosmetinė su svarbiausiais higienos ir kitais reikmenim (ne skysčiai): pleistrai, ausų kištukai, mini plaukų šepetis, dantų šepetėlis, būtini vaistai ir kt.
  9. Nano rankšluostis! Tikras atradimas šie nano rankšluosčiai, jie puikiai sugeria drėgmę ir užima neįtikėtinai mažai vietos, tad kelionėse yra nepamainomi.
  10. Maišelyje apatiniai ir kojinės + liemenėlės – ėmiau bene 10 porų kojinių, iš kurių 6 parsivežiau (vėlgi, kam jų reikia, kai lauke norisi vaikščioti tik su patogiomis basutėmis).
  11. Kosmetikos ir kitos priemonės skysčių pavidale – kadangi vykau tik su rankiniu bagažu, turėjau viską dėtis į skysčių maišelį ir ne didesnius nei 100ml talpos buteliukus (tušas, dezodorantas, prausiklis, kremai, apsauginis kremas nuo saulės). Beje čia visuomet daugybę vietos sutaupau mėginėlių dėka. Nežinau, iš kur turiu prikaupusi milijonus mėginėlių su šampūnais, kondicionieriais, kūno kremais ir netgi kosmetine pudra, tačiau jie visuomet praverčia. Kelionėse tai tikras išsigelbėjimas, ypač skrendant su rankiniu bagažu, tad mėginėlių neverta išmesti!
  12. Palaidinė ilgomis rankovėmis atvėsus vakarams. Vienintelis dalykas, kurį kelionės metu skalbiau du kartus.
  13. Naktiniai.
  14. 7! marškinėliai – keletas trumpomis rankovėmis, keletas ilgesnėmis, apsaugančiomis nuo saulės.
  15. Dveji patogūs šortai.
  16. Basutės – labai patogios, užimančios nedaug vietos.
  17. Bateliai – jei reiktų patogesnės, uždaros avalynės.
  18. Dėl kruvelės, esančios dešiniam apatiniam kampe turėjau imti papildomą mažą kuprinytę, tuojaus papasakosiu, kodėl.

Taigi toks buvo didžiosios juodos kuprinės turinys. Dėl kuprinės – intensyviai keliaujant, taip kaip mes, labai svarbu patogi ir talpi kelioninė kuprinė, kur ne tik telpa tiek daug būtiniausių daiktų, bet ir nešioti ją esant reikalui yra patogu ir ne per sunku, nes ji puikiai prisitaiko prie nugaros.

Kadangi iš kelionės jau grįžau, galiu drąsiai teigti, jog taip, daiktų tikrai užteko, nieko nepritrūkau ir nei minutei nesijaučiau nekomfortiškai. Tiesą pasakius daiktų gali būti ir dar mažiau: buvo marškinėlių, kuriuos užsidėjau vieną kartą, batelių nereikėjo, o nepanaudotų kojinių porų parsivežiau daugiau nei pusė. Natūralu, kad mažiau daiktų reikėjo ir dėl to, kad šiuo atveju keliavau ten, kur vidutinė temperatūra dieną nuolatos buvo +25, naktį +20. Kaip minėjau vienintelis dalykas, kuris būtų pravertęs, tai dar viena plona palaidinė ilgomis rankovėmis, kurią paskutinę minutę prieš kelionę iš kuprinės išėmiau. 🙂

Dėl kruvelės dešiniajame kampe su nesiglamžančia suknute, švarku ir aukštakulniais bateliais… 🙂 Paskutinę minutę prieš išskrendant merginos nusprendė, kad Majamyje gi turime išnaudoti viską, tad teko realiai vienam vakarui pasiimti daiktų, kurie žinoma nelabai tiko visos kelionės turiniui. Na bet ko gi nepadarysi dėl įsimintinos nakties viename geriausių Majamio naktinių klubų. Taigi dėl šios krūvelės paskutinę minutę pasiėmiau papildomą mažą kuprinytę, kuri vėliau labai pasitarnavo keliaujant.

Verta paminėti ir tai: kadangi Lietuvoje tiek atvykus, tiek išvykus buvo šalta, vykau su džinsais, patogiais kedais, dviem megztiniais ir striuke. Visus šiuos šiltus drabužius taip ir dėvėjau realiai tik kelionės iš ir į Lietuvą metu. Tik džinsai pasitarnavo keletą kartų. Taip pat kaip ir kuprinė, itin svarbu bent viena šilta, vėjui nepralaidi striukė su kapišonu, kuri užima itin mažai vietos.

Norit tikėkit, norit ne, bet ir lauktuvėms atsirado vietos, mat abejose kuprinėse buvo likę laisvos vietos. Ne kažin kas, majų kilimo ar kubietiškų dekoracijų namams neparsivežiau, bet smulkūs suvenyrai, cigarai ir kava kuo puikiausiai tilpo. 🙂

Tai tiek. Noriu, jog suprastumėt, jog tai mano atvejis ir jokiu būdu nesakau, kad visiems dabar reikia taip daryti, juolab, kad keliauju beveik visuomet be šeimos (nereikia krautis daiktų už du ar daugiau). O kas liečia dalybas, keliaujant su draugėmis, vietos visuomet galima sutaupyti dalinantis daiktais (kaip dažnu atveju, įskaitant ir šį, darėme mes). Tiesiog norėjau pasidalinti, kad keliauti su kuprine ant pečių yra tikrai įmanoma, komfortiška ir labai labai patogu. 😊 Ir beje, jeigu pavyko man, pavyks ir jums, reikia tik noro ir vieną kartą pabandyti.

Jei patiko, pasidalink!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *