Zakintas – TOP 5 labiausiai įsiminusios lankytinos vietos ir bendriniai įspūdžiai

Dar prieš keliaujant į Graikijos salą Zakintą, pastebėjau, jog Instagram’as tiesiog mirgėte mirga nuo nuotraukų, kuriose smaragdinis vanduo, aukštos uolos, o nerūpestinga atostogų nuotaika persiduoda net per ekraną. Panašu, kad Graikijai dar nesugriežtinus ribojimų, daug kas spėjo ten apsilankyti. Griebėme tą progą ir mes. Po trumpos, vos dvi su puse dienos trukusios kelionės saloje, galiu pasakyti, kad Zakintas – tai šiek tiek daugiau nei nulaižytos Instagram’inės nuotraukos iiir… galbūt ne visada toks tobulas kaip gali pasirodyti.

Šiame straipsnyje pasidalinsiu su jumis TOP 5 vietomis, kurios labiausiai įstrigo, lankantis Zakinte. Taip pat pasidalinsiu bendriniais įspūdžiais ir patarimais apie salą.

Pirmiausia, TOP 5 – tukas:

1.Navagio arba “Shipwreck” paplūdimys. Gal ir neveltui tai yra labiausiai Europoje fotografuojamas paplūdimys. Vaizdai ten tikrai kaip iš atvirutės. Navagio paplūdimiu galima grožėtis iš aukštai, ant uolų įrengtoje apžvalgos aikštelėje. Pats paplūdimys pasiekiamas tik iš vandens pusės, t.y. laivais. Bet kokiu atveju įspūdžiai garantuoti. Dar daugiau romantikos ir unikalumo suteikia laivas, kuris ramiai ilsisi kairiajame paplūdimio krašte ir žinoma istorija neva tai dužęs piratų laivas… Ten lankantis nieko negalėjau sau padaryti – vaizdai nuolatos man priminė Drugelių slėnį Turkijoj, todėl mintyse vis lyginau šiuos paplūdimius: https://www.delfi.lt/plius/gyvenimas-visuomene/vaizdas-tarsi-is-atvirutes-ypatinga-vidurzemio-juros-pakrantes-vieta-kuria-geriausia-aplankyti-birzeli.d?id=87271365

2. Antroji vieta pelnytai Kampi regionui ir jo panoramoms. Rašau šį straipsį dvi savaitės po kelionės ir būtent šias vietas prisimenu kaip tokias, kurios tiesiogine to žodžio prasme gniaužia kvapą. Kampi garsėja įstabiomis apžvalgos aikštelėmis ir panoraminiais vaizdais. Dauguma jų yra prie restoranų, tad Google Maps tiesiog reikėtų ieškoti graikiškų “Tavern’ų”: Sunset Taverna, Taverna Panorama, Cross Taverna ir t.t. Bene didžiausią įspūdį paliko panorama nuo Porto Schiza Attraction. Čia reginys buvo toks, jog į jį žiūrint sunku patikėti, kad tai, ką matai, yra realu. Vaizdą taikliai apibūdino kartu keliaujanti draugė: tarsi kompiuterio darbalaukio fonas. Neįtikėtinas ir svaigulį keliantis vaizdas, kurį sunku perteikti žodžiais ar nuotraukomis.

3. Trečioje vietoje Gerakas paplūdimys. Šis paplūdimys driekiasi nacionaliniame parke, saugomoje teritorijoje, pačiame pietrytiniame salos kraštelyje. Paplūdimys smėlėtas, jūra skaidri ir negreit gilėjanti, o aplink žalsvos įstabių formų uolos. Ši vieta tikrai kelia sentimentalius jausmus bent jau tiems žmonėms, kurie žiūrėjo filmą “The Last Song”. Gerako kraštovaizdis, medinis tiltukas su žaliais turėklais, vedantis į paplūdimį, tikrai kažkuo primena laukinius vakarų JAV paplūdimius. O kur dar pakrantėje išsibarstę vėžlių lizdai. Būtent šiame paplūdimyje jūriniai vėžliai deda savo kiaušinius, o prieš saulei tekant šimtai mažų vėžliukų išsiritę iš kiaušinių keliauja į jūrą. Argi ne filmo vertas vaizdinys? 🙂

4. Ketvirtoji vieta priklauso saulėlydžiui Keri regione. Tiek prie Keri švyturio, restorano “Keri Lighthouse”, tiek prie šalia esančių apžvalgos aikštelių reginiai neapsakomo grožio. Mūsų saulėlydžio stebėjimo vieta buvo “Ionian Sunset Cafe“, kur gali grožėtis neaprėpiamais horizontais ir saulėlydžiu. Būtent čia galima stebėti kaip saulė netrukdomai pasiekia patį horizontą ir leidžiasi į jūrą, vaizdo neužstos jokios uolos ar kalnai. Galiu galvą guldyti, kad stebėdama saulėlydį, tolumoje mačiau kaip jūroje plaukia delfinai. 🙂 Tiesiog idiliška patirtis.

5. Na ir galiausiai penktoje mano TOP’o vetoje yra Karakonissi. Tai dar viena apžvalgos aikštelė ir paplūdimys su išskirtiniu reginiu – uola su skyle. Čia vaizdelis tikrai įsimenantis ir vertas dėmesio. Maudynės apačioje taip pat išskirtinės. Kuomet plaukioji, aplink supančios aukštos uolos ir milžiniški akmenys bei tarpekliai po vandeniu iš tikrųjų kelia surrealistinius vaizdus ir šiek tiek apsuka galvelę. Verta dėmesio vieta.

Tai buvo bene sunkiausiai sudėliotas TOP penketukas… Dažniausiai po kelionės yra labai aiškios favoritinės lankytinos vietos. Šiuo atveju ne vieną dešimtį minučių laužiau galvą, kas gi man patiko labiausiai, mat visos lankytos vietos buvo įspūdingos ir mažai kuo nusileido viena kitai.

Be gamtos grožio ir įspūdingų vaizdų Zakinto sala nustebino ir dar kai kuo. Ne veltui straipsnio pradžioje minėjau, jog Zakintas tai daugiau nei Instagram’inės nuotraukos. Tai, kas paliko didelį įspūdį, yra aišku žmonės… Visi sutikti vietiniai Zakinto saloje buvo itin svetingi, šilti ir draugiški. Mūsų Airbnb šeimininkas be vargo ir be jokio papildomo mokesčio paskutinę minutę kambaryje pastatė mums trečią lovą, atspausdino visus reikiamus dokumentus ir dar pats pasisiūlė pavežioti po salą. Personalas turuose, restoranuose ir baruose be galo mandagus, draugiškas ir linksmas. Nežinau ar tai graikų kultūra, bet reiktų gerai pasukti galvą, kad prisiminčiau, kurioje dar šalyje sutikau tokio draugiškumo žmones.

Na o dabar dar keletas bendrinių patarimų, lankantis Zakinte.

Jeigu nebijote vairuoti serpantinais, turbūt patogiausias būdas susipažinti su sala yra nuomotis automobilį. Keliai praktiškai VISUR tikrai vingiuoti, gan siauri, vietomis su automobiliu sunkiai beprasilenksi (laimei, jų nebuvo tiek ir daug). Neapsigaukite, nes būtent dėl kelių 80km atkarpą gali tekti važiuoti dvi valandas. Iš tiesų situacija galbūt nebuvo tokia baugi, kokia tikėjausi ją būsiant, tačiau vis tiek reiktų turėti omenyje, kad keliaujant automobiliu tikrai nepriskubėsi ir teks būti atidesniam.

Būnant Graikijoje verta paragauti Gyros patiekalo. Tai patiekalas iš mėsos, ruoštos ant vertikalios kepsininės. Kaip kebabas tik dažnai patiekiamas su pita ir graikišku padažu. Jei lankantis Graikijoje matysite užrašą Pita Gyra, nepraeikite pro šoną.

Esu girdėjusi iš kitų keliautojų, kad svarstant, kurią Graikijos salą pasirinkti, labai svarbu neapsigauti. Vienur puikūs vakarėliai, kitur ilsisi porelės, dar kitur geriausia keliauti su vaikais… Drįsčiau teigti, kad net išsirinkus salą, vertėtų pasidomėti, kur apsistoti. Pavyzdžiui Zakinto saloje galima tiek gamtos vaizdais pasimėgauti, tiek ramiai pailsėti, tiek…. sudalyvauti pašėlusiuose vakarėliuose. Lagano regionas ir ypatingai pagrindinė gatvė taip ir pasivadinusi Laganas Road yra tikra vakarėlių sostinė. Laganas Road tarsi mini Las Vegasas. Alkoholio, cigarečių parduotuvės, kaljaninės, baras ant baro, visi sausakimši ir pilni lėbaujančių jaunuolių. Netgi gyvenant toliau nuo pagrindinės gatvės naktį girdėjom namo einančius girtus turistus. Mums gyventi įvykių sūkuryje patiko, tačiau verta pasidomėti, kad neišsigąstumėte jau nuvykę į vietą.

Na ir galiausiai tiesiog privalau pasidalinti ne tik tobulom nuotraukom, bet ir tuo, kas galbūt sukėlė blogesnį įspūdį. Net ir nesidomėjus aišku kaip dieną, kad pagrindinis salos pajamų šaltinis yra turistai. Dėl šios priežasties man sala atrodė šiek tiek komercializuota. Jei apžvalgos aikštelė, tai būtinai restorano teritorijoj. Jei paplūdimys, tai būtinai baro teritorijoj, kur teks nuomotis gultą, norint pagulėti prie jūros. Netgi nuvykus pažiūrėti tą patį saulėlydį, turėjom susimokėti, kad patektumėm į tvorele aptvertą teritoriją, kas buvo šiek tiek juokinga. 🙂 Vietomis išlenda ir šalies skurdumas. Iki kiekvieno lankytino objekto realiai veda vienas vienintelis kelias, degalinių už miesto nelabai rasi, tik vienas kitas miestelis, daugiausia neaprėpiami kalnai. Infrastruktūra nelabai išvystyta, tie patys keliai vietomis prašyte prašosi užlopyti duobes. Pagrindinė Laganos gatvė (čia jau skirtingai nei Las Vegase 🙂 ) pilna barų, kurie atrodo tarsi surenkami nameliai. Atrodo plonas sienas ir vėjas nupūstų, svarbiausia kuo didesnė ir ryškesnė neoninė iškaba. Viską vainikuoja čia pat išstatyti elektros stulpai. Jokios harmonijos, architektūrinių sprendimų ir daug beskonybės. 🙁 Galbūt norėjosi daugiau romantikos ir bohemikos? O gal vos per kelias dienas tiesiog nespėjau priprasti prie salos? Kad ir kaip būtų, dėl salos grožio ir draugiškų žmonių nesiginčiju, bet privalėjau pasidalinti atvira nuomone apie viską. 🙂

Štai tokie įspūdžiai apie Zakintą. Kaip ir minėjau, šiame straipsnyje aprašytos penkios vietos yra labiausiai įstrigusios iš bene dvidešimties, kurias aplankėme vos per kelias dienas. Visą detalų mūsų kelionės maršrutą ir dar daugiau vietų Zakinte galite rasti Delfi Plius:

https://www.delfi.lt/plius/gyvenimas-visuomene/europos-sala-kuri-savo-groziu-pralenks-daugeli-turistu-pamegtu-vietu-sarasas-ka-aplankyti-kad-ispudziai-neisblestu-dar-ilgai.d?id=87923611

https://www.delfi.lt/plius/gyvenimas-visuomene/europos-sala-kurios-grozis-pakeres-instagrama-uzsukite-ir-i-lietuviu-dar-nelankyta-vieta.d?id=88083839

Jei patiko, pasidalink!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *