Žieminis Vilnius – pažintiniai takai Vilniuje žiemą

Karantinas šią žiemą mane uždarė Vilniuje ir pasirodo netgi nebuvo taip jau baisu. 🙂 Pačią pirmą dieną iškritus sniegui, jau „google‘inau“, kur praleisiu savaitgalį Vilniuje. Ir… galiu patvirtinti, jog tikrai nenuobodžiavau ir džiaugiausi savo mylima žiema, nors ir ne gimtajam mieste. Taigi šiame straipsnyje dalinuosi man labiausiai patikusiais pažintiniais takais Vilniuje, kuriuos verta aplankyti ir žiemą.

Pirmasis pažintinis takas, tai dar visai naujas, vos prieš kelis mėnesius įrengtas – senųjų kaimų pažintinis takas. Tako ilgis yra 10 kilometrų, pradžia Krempliuose, tačiau galima pradėti nuo keletos vietų ir esant norui maršrutą sutrumpinti. Takas tikrai turi daug privalumų:

• Jis yra žiedinis, tad visą maršrutą džiugins vis nauji vaizdai.

• Takas kuo puikiausiai sužymėtas. Nepasiklysti padės oranžinės rodyklės, o taip pat yra paruoštas puikus žemėlapis, kurį galite atsisiųsti į savo telefoną:

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=19sBsp-dsZnR5kc4BVn_MmIN0xoKGJwcw&ll=54.749457200000016%2C25.327966000000004&z=13

• Na ir galiausiai – vaizdai kalba patys už save. Snieguoti miškai ir romantiški senieji Vilniaus priemiesčio kaimai. Beje kai kurie kaimo gyventojai itin linkę bendrauti su pro šalį einančiais turistais. 🙂

Internete mačiau keletą prastesnių atsiliepimų apie šį taką. Vienas iš jų, kad keliose atkarpose trūksta žymėjimo ir nėra visiškai aišku, kuria kryptimi keliauti. Su tuo sutinku, bet jeigu atsisiųsite žemėlapį, nebus jokių problemų. Mes keletoje vietų, kur suabejojome, tiesiog pasitikrindavome žemėlapyje ir kuo puikiausiai susigaudėme.

Antras nusiskundimas, jog vietomis take yra tikrai gan statūs šlaitai ir šiek tiek sunku leistis arba kilti kalnu, naudojantis virve kaip turėklu, ypatingai, kai yra slidu. Sakyčiau požiūrio klausimas. 🙂 Mes tuos stačius šlaitus priėmėm kaip nuotykį, o ir šiaip taku mačiau lipant penkių metų mažuliukus vaikus, tad jei jau jie įveikia tokius kelius, manau įmanoma visiems. 🙂

Mus pačius šiek tiek išgąsdino kilometrinės automobilių eilės pakelėje prie tako pradžios. Tačiau galiu pasakyti, jog tokioje didelėje teritorijoje žmonės pasiskirstė ir nebuvo absoliučiai jokių nepatogumų, grūsčių ir nebuvo jokio jausmo, kad aplink per daug žmonių.

Antrasis takas…..

Visą straipsnį skaityk Patreon platformoje: Become a Patron!

Jei patiko, pasidalink!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *