Majamis – amerikietiškos svajonės išsipildymas.

Nors mūsų kelionės pagrindinis akcentas buvo Kuba ir Meksika, negaliu neparašyti straipsnio apie Majamį. Juk visgi čia praleidome keletą dienų, o ir pasidalinti tikrai yra kuo. Man Majamis visuomet asocijavosi su vakarėliais, gelbėtojais ir kažkokiu glamūru. Turbūt visi amerikietiški filmai ir paauglystėje klausytos dainos sukūrė tokį vaizdinį, tad iš Majamio tikėjausi labai daug.

Apkritai, jeigu skaitėte pačius pirmuosius mano straipsnius apie Ameriką, turbūt prisimenat, kad šią šalį labai mėgstu. Ką jau čia mėgstu – per silpnai pasakyta, šią šalį esu įsimylėjusi. Todėl nenuostabu, jog kai tik išėjom iš Majamio oro uosto, pasijaučiau lyg grįžusi namo. O toliau vėl pradėjo pildytis amerikietiška idilė. Bet apie viską nuo pradžių.

Visų pirma, kai rinkomės kur gyventi, supratom, kad visiškai nieko nesuprantam apie Majamį. Tad prireikė mažos analizės, o dabar jau iš patirties galiu pasidalinti įspūdžiais, kur yra pagrindinės Majamio įžimybės:

South Beach arba Pietinis Paplūdimys. Greičiausiai, kad čia išsipildys visi jūsų įsivaizdavimai apie Majamį. Tai atskira salelė, nuo miesto centro atskirta tiltu, skalaujama Atlanto vandenyno. Platus, balto smėlio, beveik 15 km ilgio paplūdimys su garsiomis gelbėtojų „būdelėmis”, visureigiais, palmėmis. Ocean Drive pagrindinė gatvė, Art Deco viešbučiai, gausybė barų, restoranų, „pool parčių”, klubų… Tai bene labiausiai turistų mėgiamas rajonas, mat čia nuobodu tikrai nebus. Net ir nelabai verta patarinėti apie naktinį gyvenimą, nes liūdėti čia tiesiog neįmanoma. Vakarėliai vyksta non stop ir jeigu tikitės ramaus poilsio, tai jo tikrai nerasite South Beach’e. Vieninteliai mano patarimai būtų tokie. 1. Pasiimkite ausų kištukus. Priklauso nuo to, kur gyvensite, tačiau yra didelė tikimybė, kad nuolatos girdėsite muziką – juk vakarėlis Majamy niekada nesibaigia. 2. Būtinai išsinuomokite dviračius ir pasivažinėkite pakrante. Tai puikiausias būdas pakeliauti ir lengvai bei greitai pasigrožėti šiuo rajonu. Mums tai buvo geriausia atrakcija. 3. Nejuokaukite su saule. Majamy dažnai vėjuota, todėl nesijaučia saulės kaitra. O degintis prie vandenyno tikrai ne tas pats, kas degintis prie Lietuvos ežerėlio. Tad nejuokaukite ir būtinai naudokite kremą nuo saulės net jei debesuota, nes nusvilsite tiesiogine to žodžio prasme kaip nusvilome mes vėjuotą, vėsią ir apsiniaukusią dieną Majamyje.

Downtown. Majamio centras yra vieta, kur jaučiasi prabanga ir glamūras. Dangoraižiai, į kuriuos žiūrint pradeda suktis galva, prekybos centrai, išpuoselėti restoranai, viešbučiai su įstabiom rooftop terasom. Nors čia irgi apstu vietų, kur vakarėliai tęsiasi visą naktį, bet čia pastebimai tyliau, ramiau ir mažiau veiksmo nei pietiniame paplūdimyje. Ir nors iš pirmo žvilgsnio centras kažkiek primena Niujorką, čia skirtingai nei Niujorke švaru, nesmirda, nėra pastovaus automobilių kamščio, triukšmo ir apskritai jautiesi saugiai ir nuostabiai. Keistas jausmas, nes visa prabanga verčia jaustis tarsi įžimybe, bet kartu jautiesi jaukiai, savo vietoje. Tai buvo aplinka, kur norėjosi pasilikti gyventi. Visgi dėl užimtumo ir triukšmo, šią prielaidą darau atsargiai. Kai lankėmės Majamio centre, jau buvo įsibėgėjęs COVID19 virusas. Grįžę iš Meksikos patekome į JAV tik laimingo atsitiktinumo dėka, nes po mūsų sienos į JAV užsidarė. Leisdamos paskutines dienas Majamyje pastebėjom, kad daug vietų buvo tiesiog uždarytos ir neveikė. Todėl pastebimai jaučiamas kontrastas tarp pietinio paplūdimio ir kitų Majamio rajonų galėjo būti ir dėl to, jog South Beach’e lankėmės dviems savaitėms anksčiau, prieš kelionę į Kubą ir Meksiką.

Wynwood. Tai vienas nuostabiausių rajonų ne tik Majamyje, bet apskritai, kiek miestų esu aplankiusi. Vinvudas tai tarsi atskira respublika su savo šarmu ir bohemiška aura. Didžiausią įspūdį čia kelia spalvotos pastatų sienos. Ne šiaip spalvotos, o su nuostabiais menininkų kūriniais įvairia tematika. Ten pasijauti tarsi milžiniškoje meno galerijoje po atviru dangumi. Nors mes dėl to pačio nelemto viruso negalėjome patekti į garsųjį Wynwood Walls grafiti muziejų, net ir šiaip vaikščiodamos šio rajono gatvėmis jautėme atmosferą. Be minėtų piešinių, čia nuolatos girdėjosi hipiška muzika, sklindanti iš vietinių originalių kavinėlių, barų. Vaikščiodamas spalvotomis gatvėmis galėjai rasti įvairiausių perliukų, tokių kaip menininkų parduotuvėlių su nuostabiausiais originaliais kūriniais. Čia tikrai gali pasijausti įkvėptas. Drįstu teigti, kad Wynwood’as yra menininkų rojus, ar tiesiog įkvėpimo šaltinis visiems kūrybai prijaučiantiems žmonėms.

Little Havana. Mažoji Havana kaip pavadinimas ir sufleruoja yra rajonas skirtas pagerbti Kubos ir aplamai Karibų šalių kultūrą. Gal kiek nustebsite, tačiau būtent Majamyje dauguma restoranų ir kavinių priklauso čia prieš daugelį metų emigravusiems kubiečiams. Nors mažosios Havanos jokiu būdu negali lyginti su tikra Havana – tai tarsi miniatiūrinė, komercinė jos versija. Tačiau vis tiek labai smagu čia apsilankyti. Mes lankėmės čia paskutinį vakarą, po kelionės Kuboje ir Meksikoje, realiai prieš lipant į lėktuvą ir kadangi jautėme didelę nostalgiją ir liūdesį kelionei besibaigiant, buvo nerealu paskutinį kartą šokti pagal lotynų amerikos ir kubietiškos salsos ritmus viename iš bene garsiausių muzikos barų – Ball &Chain. Tikrai rekomenduoju.

Brickell. Brikelis yra naujasis Majamio centras. Nors čia nėra miesto įžymybių, tačiau verta paminėti šį rajoną dėl keletos priežasčių. Anksčiau tai buvo finansinis miesto centras, tačiau dabar jis apstatytas naujais apartamentais. Čia gali apsigyventi pigiau nei pavyzdžiui centre ar pietiniame paplūdimyje, tačiau vis tiek laisvai ir greitai pasiekti žymiausius objektus. Čia taip pat yra saugu, o ne retas namas, kurį galite išsinuomoti, turės baseiną, žavią verandą ar kitus patogumus. Taigi tobulas variantas, norint gyventi arčiau centro, tačiau nepermokėti ir neaukoti patogumų bei saugumo.

Tai toks tas spalvingas ir skirtingas Majamis, kuriame pasirodo gali rasti ir patirti daug daugiau nei garsieji paplūdimiai ir bemiegės naktys geriausiuose vakarėliuose. Tiems, kam įdomu, atsakau į keletą kitų apie Majamį sklandančių mitų.

Visų pirma kaip minėjau Majamis skirtingai nei kiti JAV miestai yra visiškai multikultūrinis. Daugiau nei 70% populiacijos čia yra žmonės, turintys Lotynų Amerikos ar Karibų šalių šaknų. Čia taip pat gyvena emigrantai iš Azijos, Europos, todėl nenuostabu, kad pagrindinis klausimas, kurį čia girdi yra “where are you from„. O paklausus šio klausimo atgal, nenustebkite išgirsti įvairiausių šalių pavadinimų. Galbūt todėl būnant Majamyje nepaisant jo prabangos, jautiesi labai gerai. Žmonės šilti, draugiški, atviri, čia jautiesi laukiamas ir atsipalaidavęs.

Antra, verta paminėti, kad Majamyje kaip ir Karibų šalyse patartina lankytis ne tropinių audrų sezono metu. Būtent birželio-spalio mėnesiais oras čia varginančiai drėgnas ir karštas, dažnai lydimas tropinių audrų ir uraganų, tad atsakingai planuokite kelionės datą čia.

Trečias ir paskutinis mitas, kurio deja negaliu paneigti – Majamyje tikrai nesvietiškai brangu. Ypač mums atkeliavusiems iš Lietuvos. Todėl kai planuosite biudžetą Majamiui, nuoširdžiai patariu padauginti jį iš trijų. Tik tuomet galite ramiai ten vykti.

Apibendrinant Majamis tai tobulas miestas. Šį epitetą kartojau visiems pasakodama apie Majamį. Tobulas kraštovaizdis, palmės, sutvarkyti keliai, švara, prabanga, jachtos, dangoraižiai, net žmonės atrodo tobuli. Įdegę, nulietomis figūromis, stilingi. Nežinau, ar dar kuriam mieste mačiau tiek daug sportuojančių ir prisižiūrinčių žmonių. Ir nors turėjau susikūrusi idilę apie niekada nemiegantį pačių įspūdingiausių vakarėlių miestą (ko tikrai patyrėme ir mes), dabar Majamį prisimenu kaip švarų, tvarkingą, nepamirštamą miestą. Svajonių miestą, kur norėtųsi gyventi.

Jei patiko, pasidalink!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *