Pastebėjau, jog vis daugiau draugų, pažįstamų iš Lietuvos ryžtasi iškeisti lietuviškus festivaliukus į pasaulinius ar bent jau europinius. Ta proga pati prisiminiau daugumai gerai žinomą elektroninės muzikos festivalį Tomorrowland, kuriame teko sudalyvauti 2016 metų vasarą. Tuo metu festivalis Europoje vykdavo tik Belgijoj (šiais metais pirmą kartą vyksta ir „winter edition“ kovo mėnesį Prancūzijos Alpėse). Nors festivalis gyvuoja nuo 2005 metų, jo populiarumas kasmet tik auga, o bilietai išperkami vos per valandą, todėl nuo 2017 metų festivalis rengiamas du savaitgalius iš eilės vasaros sezonu.
Tačiau šis straipsnis ne apie istoriją. Internete tiesiog apstu informacijos bet kokiomis temomis, kas liečia Tomorrowland. Pati prieš vykstant į festivalį ganėtinai daug laiko skyriau planavimui (tie, kas skaito mano blog‘ą, jau žino, kad esu skrupulinga planuotoja). Nuo daiktų, kurių galima/negalima įsinešti iki maitinimo, mokėjimo būdų bei kitų nuolatinių Tomorrowland lankytojų tips and tricks. Taip kad informacijos apstu, bet… norėčiau šiek tiek pasidalinti savo patirtimi, unikaliais patarimais ir jeigu neturit noro ar laiko naršyti per visus tinklalapius, užteks perskaityti ateinančias pastraipas.
Taigi TOP 3 svarbiausi patarimai vykstantiems į Tomorrowland:
1.Pats svarbiausias dalykas – energija. I mean it. Tai yra vienintelė neraminanti mintis, kuri man kyla prisiminus festivalį. Energijos jums reikės nerealiai daug. Nors festivalis vadovaujasi „zero drug tolerance“, jeigu visai atvirai, aš pirmą kartą gyvenime palaikiau žmones, kurie vartoja kažką vien dėl to, kad turėtų energijos. Pirmas dalykas festivalio teritorija yra MILŽINIŠKA. Priklausomai nuo to, kur pasistatysit palapinę, iš DreamVille (palapinių miesto) iki Tomorrowland (stage‘ų zonos) jums teks eiti nuo 30min iki valandos. Taip kad pirmyn atgal neprivaikščiosit. Pati Tomorrowland zona yra irgi milžiniška – apeiti visas scenas per daug neužsibuvus nei vienoje ir tik apžiūrint visą teritoriją jums užtruks dar gerą valandą. Kitas dalykas – miegas. Nors festivalis vyksta tik dienos metu ir 00.00 nakties jis baigiasi (patikėkit dabar atrodo gal trumpokai, bet po visos dienos įspūdžių ir šokių 22val vakaro jau būsit mirę), tai tikrai nereiškia, kad visi eina miegot ir kad festivalis toliau nevyksta palapinių miestely. Priklauso nuo to kaip pasiseks, bet faktas, kad be ausų kištukų nemiegosit, nes girdėsit bent kelis švenčiančius kaimynus. Komfortas yra tiesiog būtinas. Perlijama palapinė, ar palapinė be minkšto čiužinio tikrai ne variantas. Poilsis ir geras miegas festivalio metu yra tikras išsigelbėjimas tam, kad antrą arba trečią dieną kur nors nenualptumėt ar nebūtumėt išvežtas į ligoninę dėl išsekimo. Nepatingėkit atsivežti gerą, erdvią palapinę, būtinai su čiužiniu, o jei yra galimybė nusipirkit brangesnį bilietą su nameliais. Patikėkit manim mes nebuvom tam pasiruošę, todėl turėjom nemalonių nuotykių, kurie baigėsi būtent alpimais, dehidratacija arba jėgų trūkumu, o juk nesinori praleisti nei minutės ir džiaugtis kiekviena festivalio akimirka. Galiausiai – oras. Pats vidurvasaris ir tikrai švies kaitri saulė, lietus tikėtinas nebent naktį, nes dienos metu esant reikalui į dangų kyla sraigtasparniai, kurie sklaido debesis. Tad vanduo ir kremas nuo saulės taip pat būtini. Festivalis trunka 4 dienas ir patikėkit jos bus įspūdingos, bet sekinančios. Aš po festivalio vykau keliauti į Olandiją sirgdama, sunkiai paeinanti (dėl pūslių ant kojų) bei numetusi mažiausiai 5 kg.
2. Apsauga, arba „ceep calm there is no security“. Žodžiu taip – kas liečia apsaugą, būkit visiškai ramūs. Prieš važiuodama į festivalį perskaičiau kelis A4 formato lapus oficialiam puslapy, ką galima ir ko negalima įsinešti (nuo maisto ar gėrimų stiklinėj taroj, maksimalaus alkoholio kiekio iki parfumerijos didesnėje taroje nei 100ml ar dezodorantų ir kitų purškiklių). Buvau pasiruošusi apsaugai maždaug tokiai ar dar didesnei nei būna oro uostuose. Realybė tokia, kad niekam iš tikrųjų neįdomu, ką jūs nešitės į palapinių miestelį. Prie įėjimo maždaug 19 metų bičiukas atsegė mano lagaminą permetė akimis ir tiek… Mes kūrybingi lietuviai pripratę klijuotis daiktus ant savo kūno, slėpti butelius miegmaišiuose ar dar bala žino kur. Ne paslaptis kad Lietuvoje vienas iš festivalių galvos skausmų yra „kaip prasinešti“. Tuo tarpu Tomorrowland‘e į palapinių miestą gali neštis kiek tik nori ir ko tik nori ir tikrai patikra yra absurdiškai juokinga ir menka – taip kad chill. Tačiau neapsigaukit, ne veltui miniu palapinių miestelį, patekimas į pačią festivalio zoną, kur yra visi stage‘ai yra tikrinamas akylai, su metalo detektoriais ir ten tikrai neprasinešit nieko neleidžiamo įskaitant alkoholį. Kita vertus turint omeny šių dienų aktualijas, apsauga šiek tiek nuvylė. Funny story – prieš pat vykstant Prancūzijoje buvo įvykdytas teroro išpuolis ir mes ne juokais nerimavom, nes kaip visuomet esant baimei pradedi matyti tik blogus ženklus: festivalis vyksta per nacionalinę Belgijos šventę, Belgija visai netoli Prancūzijos, kasmet festivalyje dalyvauja tūkstančiai žmonių, na ir galiausiai miestelis kur vyksta festivalis vadinasi BOOM, taip taip jei netikit pažiūrėkit patys 🙂 ) Taigi po šiokių tokių abejonių nusprendžiam vykti, na bet atsiprašau tikrai nesitikėjau tokios „stiprios“ apsaugos. Kita vertus būnant ten visas nerimas tikrai išgaruoja.
3. Galiausiai paskutinis patarimas, kuris iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kvailas, bet dar kvailiau būtų juo nepasidalinti – tai kontaktų mezgimas. Šis festivalis kaip ir dauguma yra puiki vieta sutikti įvairiausio plauko žmonių iš viso pasaulio kampelių. Kas yra geriausia, kad būtent festivalyje žmonės kaip niekad trokšta bendrauti, susipažinti, susirasti draugų. Ypatingai tas jaučiasi Tomorrowland‘e, juk neveltui šūkis „Live Today. Love Tomorrow. UNITE forever“. Tai yra festivalis, į kurį nebijočiau važiuoti net viena, nes vienišas ten tikrai nebūsi. Prieiti prie nepažįstamo ir užkalbinti pietaujant, šokant ar tiesiog laukiant eilėj į tualetą yra visiškai normalu. Žinau, kad esam lietuviai, šiek tiek kompleksuoti, tačiau nebijokit ir pasinerkit į šį vibe‘ą. Neįtikėtina, tačiau būtent su žmonėmis, kuriais susipažinau Tomorrowland’e bendrauju iki šiol. Ne su tais, su kuriais dirbau Amerikoj pusė metų, ir ne su tais, su kuriais studijavau Prancūzijoj kitus pusė metų, tačiau būtent su tais, su kuriais bendravau vos kelias dienas, bet susipažinau esant nežmoniškai gerai atmosferai – būtent Tomorrowland‘e. Galbūt dabar tai neatrodo svarbu, tačiau jausmas kuomet prie vieno stalo sėdi ir bendrauja Lietuva, Čilė, Dominikos Respublika, Vengrija, Švedija, JAV ir t.t. yra nerealus, o vėliau jei tik turi noro gali bet kada kreiptis pagalbos ar nakvynės vietos tose šalyse. 🙂
Tai tokie mano trumpi, bet svarbūs patarimai patiriant šį vieną įsimintiniausių įvykių. Pasinerkit į šią puikią atmosferą ir mėgaukitės kiekviena akimirka. Galiu pažadėti, kad ten pajausit visišką atsipalaidavimą ir pilnatvę ir netgi nereikės nieko „vartoti“, nes vibe‘as ten yra įkvepiantis. Kad dar kartą įrodyčiau tai, dalinuosi autentiška ištrauka iš savo dienoraščio, kurį rašiau būten po Tomorrowland 2016 liepos 25:
„Žodžiais nenusakamas jausmas ir nenupasakojamos emocijos apie Tomorrowland‘ą. Nors vargiai judinu kojas, noriu miego, o kur dar baisulinė sloga, jaudinantys prisiminimai sukyla prisiminus festivalį. Tai vienareikšmiškai vienas iš nuostabiausių gyvenimo potyrių. Nauji draugai, nuostabi atmosfera, viskas tiesiog įstrigo atmintyje ir širdyje kaip patys geriausi prisiminimai, šiek tiek skaudu pagalvojus, kad viskas baigėsi taip greitai tarsi geras sapnas. Net neabejoju, jog praėjus nuovargiui ir peržiūrėjus turimas nuotraukas džiaugsmas ir nostalgija aplankys su kaupu“.
Na ir žinoma, tikiuosi susitiksim Tomorrowland‘e. 🙂